keanu reeves, matrix 4’ü “iddialı bir film” olarak tarif etti

keanu reeves, matrix 4’ü “iddialı bir film” olarak tarif etti


senaryo yazılmış da okunmuş bile


2019 içinde 20. yılını kutlamaya hazırlanırken bize en güzel hediyeyi verip dördüncü bir Matrix filmini müjdeleyen Wachowski kardeşler, filmin senaryosunu çoktan bitirmiş bile. Bunu nereden mi öğrendik? Tabii ki Neo rolüyle filme geri dönecek Keanu Reeves’ten.

Lana Wachowski’nin yazıp yöneteceği, Keanu Reeves ve Carrie-Anne Moss’un unutulmaz rolleriyle geri döneceği isimsiz Matrix filmiyle ilgili yeni bir gelişme yaşandı. Yapımcılığını kardeşinin üstlendiği Semper Fi dizisinin galasına katılan Keanu Reeves, tabii ki gecede sinema basınının ilgi odağıydı. Matrix’le ilgili kendisine sorulan sorulara tane tane cevap veren başarılı aktör, filmin senaryosunun var olduğunu ve malum senaryoyu okuduğunu açıkladı. “Peki nasıl olacak?” diye merak edenlere de ” Tam da olması gerektiği gibi iddialı bir film” diyerek bir hayli politik cevap verdi.

Sinema tarihinin kült film serileri arasında yer alan The Matrix’in dördüncü filminin, Project Ice Cream ismiyle bir süredir gözlerden uzakta adım adım geliştirildiği bir sır değildi. Neo ve Trinity dışında üçlemenin önemli isimlerini de bir araya getirecek filmde Michael B. Jordan’ın canlandıracağı Morpheus’un gençliğini izleme ihtimalimiz en öne çıkan dedikodu gibi duruyor.

Lana Wachowski’nin senaryosunu Aleksander Hemon ve David Mitchell ile birlikte kaleme aldığı yeni The Matrix filminden gelecek her detayı merakla bekliyoruz.