michael fassbender, taika waititi’nin yeni projesi next goal wins’in başrolüne yakın

michael fassbender, taika waititi’nin yeni projesi next goal wins’in başrolüne yakın


trajik bir hikayeden beyaz perdeye


Şu sıralar Jojo Rabbit ile meşgul olan ama bir yandan da sıradaki projesi üzerinde çalışmaya devam den Taika Waititi, yeni filmi Next Goal Wins’in başrolünü bulmaya çok yakın.

Taiki Waititi’nin Thor: Love and Thunder’dan önce çekmek istediği ama fırsat bulamadığı spor filmi Next Goal Wins, Mike Brett ve Steve Jamison’ın yönetmen koltuğunda oturduğu 2014 yapımı aynı isimli belgeselden sinemaya uyarlanacak. 2001 yılında Avustralya’ya 31-0 gibi farklı bir skorla mağlup olduktan sonra dünya basınında “Gezegenin en kötü futbol takımı” lakabıyla anılmaya başlayan Amerikan Samoası milli takımının hikayesini anlatacak.

Son 10 yılda oynadığı hiçbir resmi maçı kazanamaması, son 17 yılda sadece iki gol atabilmesi gibi istatistikleriyle de dikkat çeken takımın başına geçen Hollandalı teknik direktör Thomas Rongen’in mücadelesini izleyeceğimiz Next Goal Wins, futbolculuk yıllarında George Best ve Johann Cruyff gibi efsanelerle yan yana oynama şansı yakalayan Rongen’in görevi kabul ettiğinde “Futbolda gördüğüm en düşük seviye” olarak tanımladığı takıma odaklanacak.

Senaryosunu Taika Waititi ve Iain Morris’in kaleme alacağı filmde yapımcı şirket Fox Searchlight, başrol Thomas Rongen rolü için Michael Fassbender ile yakın temasta. Hatta taraflar arasındaki görüşmenin son aşamaya geldiği de konuşulurken filmin yapımcıları arasında yer alan Andy Serkis ve Jonathan Cavendish de henüz projeyle ilgili bir açıklama yapmış değil.