yeni fka twigs albümünün prodüktörü nicolas jaar

yeni fka twigs albümünün prodüktörü nicolas jaar


magdalene şimdiden çok iddialı


Yeni teklisi Cellophane ile uzun bir süre sonra aramıza dönen ve yeni albüm müjdesini veren FKA twigs, bugün müstakbel albümüyle ilgili sürpriz bir gelişmeyi paylaştı.

Bu yıl içinde yayınlanmasını kuvvetle muhtemel gördüğümüz yeni FKA twigs albümü Magdalene’in kayıt sürecinde Nicolas Jaar ile temasa geçtiğini paylaşan twigs, ikilinin albümün prodüktörlüğünü birlikte üstlendiklerini açıkladı. Müzik dünyasının en yaratıcı isimleri arasında dikkat çeken bu ikilinin ortaklığından çıkacak ürünü görme, izleme ve dinleme fikri bizleri şimdiden epey heyecanlandırdı. Bir yıl içerisinde yayınlanacağını düşündüğümüz albüm için Jaar ve twigs’in detaycı karakterlerini düşününce biraz daha beklemek zorunda kalabiliriz.

Magdalene hakkında açıklama yapmaya devam eden twigs, albümde Holy Terrain isimli şarkının sözlerini Future ile birlikte yazdıklarını açıkladı. Verdiği bir röğortajda “Bu albüm bugüne kadar sahip olduğum ve sahip olacağım bütün sevgililer hakkında. Gerçekten çok kırılgan bir iş oldu. İyileşmekte olduğum bir zamanda – fiziksel ve duygusal olarak – yaptım ve bunun artık kendini tamamladığını düşünüyorum. ” diyerek albümün temasıyla ilgili bizlere fikir vermiş oldu. Birlikte çalışma süreçleriyle de ilgili açıklama yapan twigs,  “Onunla konuşmadan önce kim olduğumu bile bildiğinden emin değildim. Ben “Merhaba, ben twigs” diyerek sohbete başladım. “Müzik ya da başka bir şey hakkında konuşmak istersen haberim olsun” diyerek de devam ettim. ‘Hemen geri mesaj attı ve çok şaşırdım. Ona albümü gönderdim ve dinlemesini istedim. Çok fazla kadınsı enerjiye sahip, gerçekten güçlendirici, hassas bir kayıt ve bu şarkı muhtemelen üzerinde en eğlenceli parça ama yine de lirik içeriğe ihtiyacım var” dedim.“ Tamam, anladım ”dedi. Sadece bir erkek olarak çöküşlerinden bahsetmesi, ne kadar üzgün olduğu ve bunun için yardım istediğini açıkça dile getirmesi çok güzeldi. Kendini ifade ederken emo’ya dönüşmesini izlemek çok güzeldi. Açıldığı zaman gerçekten çok güzel biri.” diyerek Future’un bilmediğimiz yönleriyle de bizi tanıştırdı.

Bu kadar güzel gelişmeyle epey heyecanlandığımız albümden şimdilik dinleyebildiğimiz tek şarkı olan Cellophane’ın Andrew Thomas Huang imzalı müthiş videosu için hemen aşağıya alalım.