3 dakikada 80’lerin en sevilen şarkıları bir arada

3 dakikada 80’lerin en sevilen şarkıları bir arada


ac/dc, queen, john lennon, u2, the police, rush


Aaron Brink ve Steve Rendell ikilisinin kurduğu The Hood Internet, mashup serisine devam ediyor. Son olarak 1979 yılında çıkan 50 şarkılık bir videolarını izlediğimiz ikili, bu sefer de 1980 yılının en popüler 50 şarkısının bir arada olduğu bir video paylaştı.

Müzikte 70’li yılları kasıp kavuran disco furyasının sona erdirilmesiyle post-disco, Italo disco, Euro disco ve dance-pop gibi türlerle pop müziğe geçiş yapılırken bir yandan da günümüzde efsane kategorisinde değerlendireceğimiz Duran Duran, Bon Jovi, Metallica, Guns N Roses, U2, AC/DC gibi grupların müzik piyasasında ilk işlerini gördüğümüz dönemdi.

Önümüzdeki günlerde gelecek yıllar için de mashup videolar hazırlayacağını duyuran The Hood Internet’in içinde AC/DC, The Cure, John Lennon, U2, The Police, Blondie, Bob Marley & The Wailers, Bruce Springsteen, The Clash, The Cure, Dead Kennedys, Devo, Diana Ross, Dolly Parton, Kool & The Gang, Kurtis Blow, Queen ve Rush’ın şarkılarının bulunduğu 3 dakikalık yeni videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz.

İkilinin diğer işlerine göz atmak için BURAYA bakabilirsiniz.