amazon’un heykelcikler beklediği filmi the report’tan ikinci fragman

amazon’un heykelcikler beklediği filmi the report’tan ikinci fragman


cia vs. white house


Son yıllarda Manchester by the Sea, The Big Sick ve The Salesman filmleriyle Akademi Ödülleri’nde söz sahibi olan Amazon, bu sene şansını Sundance Film Festivali’nde beğeniyle karşılandıktan sonra 14 milyon dolara satın aldığı The Report ile deneyecek.

Ödül sezonundan hemen önce ya da seçimlerden hemen sonra, 29 Kasım’da vizyona sokulması planlanan ve Scott Z.Burns’ın yazıp yönettiği The Report filminin oyuncu kadrosunda Adam Driver, Annette Bening, Jon Hamm ve Michael C. Hall gibi dikkat çeken isimler var.

ABD’nin yakın tarihinin en büyük yıkımlarından olan 11 Eylül olaylarını konu alan The Report, idealist bir dedektif olan Daniel Jones’un, senatör tarafından CIA’in 11 Eylül olaylarında sorgulamak için tutukladığı kişileri araştırması ile başlıyor. Bu süreçte CIA’in şüphelilere uyguladığı insanlık dışı metodları, yok etmeye çalıştığı kanıtları ve Amerikan halkından saklanan gerçekleri açığa çıkarmaya çalışacak Daniel Jones, kendini CIA ve Beyaz Saray arasındaki bir mücadelenin içinde bulacak.

Amerika’yı kimin yönettiğini öğreneceğimiz filmin 2.fragmanını buradan izleyebiliriz.