çekimleri başlayan cowboy bebop’ın kamera arkası görüntüleri yayınlandı

çekimleri başlayan cowboy bebop’ın kamera arkası görüntüleri yayınlandı


 see you space cowboy


Hollywood tarafından beyazperdeye uyarlanma serüveni yılan hikayesine dönen kült anime Cowboy Bebop, Netflix tarafından live-action olarak bir televizyon dizisine dönüşüyor. Merakla beklenen yapım için Netflix’in yayınladığı kamera arkası görüntüleri ise hayli ilginç. Netflix, kamera arkası görüntülerinde başrolleri tanıtmak ya da diziyle ilgili teknik bilgiler vermek yerine suçlularla mücadele eden ekibin en küçük ama belki de en zekisi olan mühendislik harikası köpek Ein‘e yer verdi.

1998 yılında Sunrise tarafında yaratılan 26 bölümlük kült anime serisi Cowboy Bebop, ilk kez live-action olarak televizyona uyarlanıyor. Netflix, tüm hayvan karakterlerini dijital ortamda yaratan Disney’in The Lion King filminin aksine Cowboy Bebop’ta başrolü gerçek köpeğe emanet edecek. The corgi Ein, kamera arkası görüntülerinde gördüğümüz üzere cast ekibinin en tatlı üyesi.

İlk sezonu 10 bölüm olacak dizinin başrollerini son dönemde Columbus ve Searching gibi filmlerle adından söz ettiren John Cho, Luke Cage ve The Deuce dizileriyle tanınan Mustafa Shakir, Daniella Pineda ve Alex Hassell üstlenecek. Kariyerine çizgi romanlardan uyarlanan animasyon dizilerin senaristi olarak başlayan ve son olarak Thor: Ragnarok’un senaryosunu kaleme alan Christopher Yost‘un yaratıcılığını üstlendiği dizinin ilk iki bölümünü Alex Garcia Lopez (Utopia, Daredevil) yönetecek.

2020’nin sonlarına doğru yayınlanması planlanan dizi, 2071 yılında, gezegenler arası yolculuğun sıradanlaştığı bir dönemde geçiyor ve uzayın dört bir tarafına yolculuk edip galaksinin en tehlikeli suçlularını ücreti mukabilinde yakalayan kelle avcısı Spike Spiegel ve ekibinin maceralarını anlatıyor. Suçlular peşinde koşarken sayısız tehlike ile karşılaşan ekip, gezegenleri kurtarmasının yanında arkasında bıraktığı koca bir karmaşayla da ününe ün katıyor.