guy ritchie, the gentleman vizyona girmeden yeni filmini yazmaya başladı

guy ritchie, the gentleman vizyona girmeden yeni filmini yazmaya başladı


londra’da işler yine karışık


Son olarak Disney stüdyoları için Alaaddin filmini çekerek gişede 1 milyar $ kazanan ve kumar borcunu kapatmış görünen Guy Ritchie, The Gentlemen ile özlediğimiz Guy Ritchie temasına geri dönmüş gözüküyor.

2020’nin başlarında çıkacak ve Matthew McConaughey’nin başrolde oynadığı The Gentlemen ile suç dünyasına “Artık kimse emniyette değil” diyerek dönüş yapan İngiliz yönetmenin boş durmaya niyeti yok. Vigilance isimli yeni projesinde hem senaryo hem de yönetmen koltuğundan sorunlu olacak Ritchie, arkasına The Gentlemen filminin stüdyo ortağı guy ritchie suç-gerilim türü “vigilance” filmini hem yazacak hem yönetecek ve Alaaddin, The Man from U.N.C.L.E. ve King Arthur: Legend of the Sword filmlerinde birlikte çalıştığı yapımcı Ivan Atkınson’ı da almayı umuyor.

Filmin konusuna gelecek olursak Vigilance, Londra’da zırhlı araç üreten bir şirkette çalışmaya başlayan ABD’li bir kadının hikayesini mercek altına alıyor. Kendi işinde gücünde hayatına devam eden karakterimizin bir gün kendisini silahlı bir soygunun ortasında bulmasıyla her şey değişecektir. Ağırlıklı olarak testosteron kokan kadrolarla çalışmayı seven Ritchie’nin bir filminde kadın baş karakter görmek nasıl olacak merak içindeyiz.

Henüz yapım aşamasında olmayan filmin vizyona gireceği tarih ise belli değil. Ocak 2020’de The Gentlemen filmi vizyona girecek Guy Ritchie’nin, bir sonraki projesi için en yakın tarih 2021 sonu gibi gözüküyor.