harmony korine yeni gucci reklamının yönetmen koltuğunda

harmony korine yeni gucci reklamının yönetmen koltuğunda


iggy pop, siena miller, gucci mane ve herkes burada...


Şu sıralar Gucci ile yakın temasta olan Harmony Korine, Mayıs ayında Roma’da gerçekleşen Gucci Cruise 2020 defilesi öncesi Gucci by Harmony Korine isimli kitabıyla, Pre-Fall 2019 kampanyasını ve koleksiyonunu kendi hayal dünyasından karakterler ve çizimlerle birleştirmişti.

Bu yakın temasını bir sonraki seviyeye çıkarmak isteyen Korine, yanına Iggy Pop, Sienna Miller ve Gucci Mane gibi isimleri alarak markanın Gucci Cruise 2020 isimli koleksiyonu için kamera arkasına geçti. “Stoner friendly” filmi Beach Bum’ı bu yılın başında vizyona sokan ABD’li yönetmen, Gucci’nin bu kampanyası için markanın kreatif direktörü Alessandro Michele ile epey bir mesai yaptı.

Filmlerinden alışık olduğumuz kaotik ortamını Gucci’nin ışıltılı tasarımlarıyla birleştiren Korine, başroldeki yıldız isimler ve öne çıkmayan arka plandaki sosyetik isimlerle dolu eklektik misafirleriyle markanın engelleri aşma ve kapsayıcılık hedefini temsil ediyor. Nereden olduklarına veya kim olduklarına bakılmaksızın herkesin davet edildiği bir parti konseptini işleyen video, partinin sınırsız ihtimali ile herhangi bir şeyin mümkün olduğu gerçeğini sembolize eden birinin durumunu da yansıtıyor.

İlk olarak dört ay önce Michele’nin memleketi Roma’daki bir müzede gösterilen Cruise 2020 koleksiyonu, çıkış noktasını Antik Roma’dan alıyor. Antik dönemlerin dışına da çıkan koleksiyonda Gucci’nin retro çiçek baskıları, toprak tonlarında triko ve etrafta görünen büyük güneş gözlükleriyle 70’ler temalı koleksiyonundan ve Mickey Mouse’un 90. yılını kutlamak üzere Gucci’nin bu yılın başlarında tanıttığı Disney x Gucci ortaklığından bir eser de yer alıyor.

Kampanyanın Harmony Korine imzalı fotoğraf ve reklam videosu hemen aşağıda.