ödüllü dizi the crown’dan 3. sezon fragmanı

ödüllü dizi the crown’dan 3. sezon fragmanı


olivia colman ile kraliyete doyacağız


Olivia Colman’ın Claire Foy ile yer değişerek Kraliçe II. Elizabeth’in biraz daha yaşlı hala olarak dahil olduğu, Altın Küre ve Emmy ödüllü Netflix yapımı The Crown’ın 3. sezonundan bir fragman yayınlandı.

Kraliçe II. Elizabeth’in tahttaki altın yıllarına ve Britanya monarşisini ayakta tutmak için verdiği savaşa odaklanan, ilk iki sezonuyla bol bol övgü ve ödül kazanan The Crown, 2017’de Golden Globe’da En İyi Drama Dizisi ve En İyi Kadın Oyuncu gibi büyük ödülleri kazanmıştı. 3. sezonuyla oyuncu kadrosunda tazelenmeye giden önemli değişikliklere giden dizi, geçtiğimiz yıl The Favourite ile Oscar kazanan Olivia Colman‘ı Claire Foy’un yerine Kraliçe II. Elizabeth’in daha yaşlı versiyonu olarak transfer etmişti. Bunun yanında Prens Philip olarak Tobias Menzies, Antony Armstrong-Jones rolünde Ben Daniels, Prenses Margaret rolünde Helena Bonham Carter ve Prens Charles rolünde Josh O’Connor gibi isimler, dizinin yeni sezonunda karşımıza çıkacak isimler olarak açıklanmıştı.

Zaman dilimi olarak bizi 1963 yılına götürecek yeni sezon, The Beatles’ın yükselişi ve İngiltere futbol takımının 1966 yılında Dünya Kupası’nı kazanması gibi önemli olayları da konu edinecek. İlk iki sezonda olduğu gibi 10 bölümden oluşacak dizide Camilla Parker Bowles gibi önemli tarihi figürler de yeni sezonda yer alacak.

“Değişikliğe ayak uydurmak gerek.” sloganıyla ekranlara gelecek dizinin 3. sezonu 17 Kasım‘da Netflix’te yayınlanacak.