stephen king uyarlaması castle rock’ın ikinci sezonundan yeni fragman

stephen king uyarlaması castle rock’ın ikinci sezonundan yeni fragman


kasabada korku bitmiyor


J.J. Abrams ve Stephen King’i buluşturan Castle Rock’ın ikinci sezonundan ilk fragman paylaşıldı.

Uyarlama denince akla gelen isim olan Stephen King’in geçtiğimiz sene ilk sezonunu izlediğimiz uyarlaması Castle Rock, bıraktığı yerden devam ediyor. İsmini William Golding’in distopik romanı Sineklerin Tanrısı’nda da bulunan ve Stephen King’in The Dead Zone, Cujo, The Dark Half, Needful Things gibi birçok romanında da adı geçen kurgusal bir şehir olan Castle Rock’tanalan dizi, Hulu’da yayınlanan ilk sezonuyla izleyiciyi mutlu etmeyi başarmıştı.

Bill SkarsgardAndre HollandJane Levy ve Scott Glenn’li ilk sezonunda King’in korku klasiğine dönüşen uyarlaması Carrie’de izlediğimiz Sissy Spacek de yer alıyor. Dizinin ikinci sezonunda ise kadroya Lizzy Caplan, Tim Robbins, Yusra Warsama, Barkhad Abdi ve Matthew Alan gibi isimler dahil oluyor.

Dizinin ikinci sezonundan paylaşılan ilk fragmanda Kaplan, hemşire Annie Wilkes aka cehennemin hemşiresi olarak karşımıza çıkacak. Robbins’in canlandırdığı Reginald “Pop” Merrill karakterini, ömrünün on demlerini yaşarken ailesiyle yüzleşmeye karar veren bir suç patronu olarak izleyeceğiz. Elsie Fisher ise Wilkes’in annesinin akli dengesini sorgulamaya başlayan kızına hayat verecek. Paul Sparks’ı, Reginald Merrill öldüğünde işi devralmaya hazır olan yeğeni Ace rolünde izleyeceğimiz yeni sezonda Merrill klanı ile komşu Jerusalem Lot kasabasındaki Somali toplumu arasındaki çatışma da hikayemizin arka planında ağır ağır akacak.

Dizinin ikinci sezonu 23 Ekim’de başlayacak. Yeni fragman hemen aşağıda.