amazon’un the lord of the rings dizisi şimdiden ikinci sezon onayını aldı

amazon’un the lord of the rings dizisi şimdiden ikinci sezon onayını aldı


önce ilk sezonu izleseydik


Fantastik kurgu alanında başı çeken yapım Lord of the Rings’in Amazon bünyesinde diziye uyarlanacak haberi hepimizi oldukça heyecanlandırmıştı. Dizide yer alacak oyuncular birer birer belli olurken hala minik adımlarla ilerleyen projeden umut verici bir haber geldi.

J.R.R Tolkien’ın The Lord of the Rings üçlemesinde anlatılan olayların 3000 yıl öncesine yolculuk edeceğimiz dizinin Orta Dünya’nın ikinci Çağ’ında geçeceğini öğrenmiştik. Tamamı netleşmeyen oyuncu kadrosunda Markella Kavenagh, Will Poulter ve Game of Thrones’un Benjen Stark’ı Joseph Mawle gibi isimlerinin açıkladığı proje ilk sezonu ön hazırlık aşamasında olmasına rağmen şimdiden ikinci sezon onayını aldı bile.

1 milyar dolarlık bütçesiyle, eğer hayata geçerse televizyon tarihinin en büyük bütçeli yapımı olacak dizinin 5 sezon süreceği de daha önce duyurulan haberler arasındaydı. Senaryosuna Patrick Mckay ve John D. Payne’in imzasını taşıyacak dizinin yönetmen koltuğunda ise Penny Dreadful ve Jurassic World gibi yapımlarıda çalışmış J.A Bayona yer alıyor.

Çekimleri Yeni Zelanda’da gerçekleşecek olan The Lord of the Rings dizisinin yayın tarihi henüz belirsiz. Game of Thrones’un finaliyle düştüğümüz fantastik açlığı doyuracak bir yapım olacağını düşündüğümüz The Lord of the Rings dizisi gelişmelerinin yakın takipçisiyiz.