dwayne johnson’ın hayallerini süsleyen black adam filminden poster yayınlandı

dwayne johnson’ın hayallerini süsleyen black adam filminden poster yayınlandı


the rock erdi muradına, biz çıkalım kerevetine


Hollywood’ın en üretken aktörlerinden biri olan, vizyonda bir filmini görmediğimizde “Acaba başına birşey mi geldi?” diye düşümeye başladığımız Dwayne Johnson, uzun süredir DC karakteri Black Adam’ın solo filminde oynamak istiyordu. Johnson, Instagram hesabından yaptığı açıklamayla sonunda muradına erdiğini ve Shazam! filminin devamı niteliğindeki Black Adam’ın başrolü olduğunu duygusal bir mesajla filmden hoş bir posterle birlikte duyurdu.

View this post on Instagram

The Man in Black ⚡️ Like most kids growing up, I dreamed about being a superhero. Having cool superpowers, fighting for what’s right and always protecting the people. It all changed for me, when I was 10yrs old and was first introduced to the greatest superhero of all time – SUPERMAN. As a kid, Superman was the hero I always wanted to be. But, a few years into my fantasy, I realized that Superman was the hero, I could never be. I was too rebellious. Too rambunctious. Too resistant to convention and authority. Despite my troubles, I was still a good kid with a good heart – I just liked to do things my way. Now, years later as a man, with the same DNA I had as a kid – my superhero dreams have come true. I’m honored to join the iconic #DCUniverse and it’s a true pleasure to become, BLACK ADAM. BLACK ADAM is blessed by magic with the powers equal to SUPERMAN, but the difference is he doesn’t toe the mark or walk the line. He’s a rebellious, one of a kind superhero, who’ll always do what’s right for the people – but he does it his way. Truth and justice – the BLACK ADAM way. This role is unlike any other I’ve ever played in my career and I’m grateful to the bone we’ll all go on this journey together. BLACK ADAM 12.22.21 ⚡️ Huge thank you to my friends, @jimlee and @bosslogic for this first time ever bad ass collaboration.

A post shared by therock (@therock) on

“Pek çok küçük çocuk gibi ben de büyürken süper kahraman olmak, havalı süper güçlerle haklının yanında savaşmak ve insanları korumak gibi şeyler istedim.” diyen Dwayne Johnson, 10 yaşında Superman ile tanıştıktan sonra her şeyin değiştiğini düşünüyor. Black Adam’ın asla Superman gibi olamayacağını, çok asi ve deli dolu olduğunu, otoriteye ve düzene karşı direndiğini söyleyen Johnson, yıllar sonra o çocuğun büyüyerek hayallerinin kahramanına dönüşmüş.

Johnson’a göre Black Adam, Superman’e denk güçlere sahip, ancak aralarındaki fark onun kurallara uyma ya da sınırı aşmama gibi bir derdi olmaması. “O bir asi ve benzeri olmayan bir kahraman. İnsanlar için iyi olanı kendi yöntemiyle gerçekleştiren biri.” diyerek karaktere olan sevgisini kelimelere döken Johnson, anladığımız kadarıyla bu rol için epey heyecanlı.

C.C. Beck ve Otto Binder’ın yaratıcısı olduğu DC çizgi roman karakteri Black Adam, ilk olarak Antik Mısır döneminde ortaya çıkıyor. 6 Mısır tanrısı tarafından kutsanan Shazam’ın şeytani ikizi olan Black Adam, zamanla iyi tarafa geçmeye, geçmişte işlediği suçları affettirmek amacıyla gücünü kullanmaya karar veren Adam’ın macerasında hangi kısmı izleyeceğimizi merak ediyoruz.. Senaryosunu Adam Sztykiel‘in yazdığı filmin yönetmeni ise Shallow ve Orphan filmleriyle tanıdığımız Jaume Collet-Serra olacak.

2019 yılında DC tarafından çekilen Shazam! filminin devamı niteliğindeki Black Adam, 22 Aralık 2021’de vizyona girecek. İşte Dwayne Johnson’lı Black Adam filminin ilk posteri: