robert de niro oynamaktan pişman olduğu filmi açıkladı

robert de niro oynamaktan pişman olduğu filmi açıkladı


ipucu: filmde al pacino da var


Sinemaseverlerin günler, saatler hatta dakikalar sayarak beklediği, Martin Scorsese filmi tadında bir Martin Scorsese filmi olan The Irishman nihayet Netflix platformlarında izleyicilerle buluştu. II. Dünya Savaşı sonrası ABD’deki organize suç dünyasını, 20. yüzyılın ünlü mafya tetikçilerinden Frank Sheeran’ın gözünden aktaracak filmin tartışmasız en dikkat çekici yanı Robert De Niro ve Al Pacino gibi belki de Hollywood tarihinin en ikonik iki aktörünü buluşturuyor olması.

Daha önce teknik olarak 3 filmde, fakat aynı seti yalnızca 2 filmde paylaşan efsane ikiliden De Niro, yaptığı açıklamayla sinema kariyerinde oynamaktan pişman olduğu tek filmin Al Pacino ile başrollerini paylaştığı filmlerden biri olduğunu söyleyerek şaşkınlık yarattı. De Niro, yaptığı açıklamada 2008 yılında vizyona giren Righteous Kill filminde oynadığı için büyük pişmanlık duyduğunu, bu filmin Al Pacino ile yarattıkları mirasa gölge düşürdüğünü hissettiğini söyledi.

2008 yılında Roma’da düzenlenen filmin galasında yaşadıklarını anlatan De Niro şunları söyledi: “Filmi izlemeye gelen hayranlarımıza baktım ve ortalama bir film için bu kadar heyecanlanılmasına üzüldüm. İş arkadaşlarıma dönüp, büyük bir suçluluk duyduğumu ve mutlu olmadığımı söyledim. Filmin galasında izleyicilerin tepkileri harika olsa da Al Pacino’ya bir dahaki sefere gerçekten gurur duyacağımız bir film çekmek istiyorum dedim.”

Righteous Kill’den 11 sene sonra bir araya gelen ikili, De Niro’nun “Bir dahaki sefere gerçekten gurur duyacağımız bir film çekmek istiyorum.” sözünü destekleyecek bir filmle, The Irishman ile bu sene Akademi Ödülleri’nde oldukça iddaalı olacak. Şu ana kadar hakkında olumsuz bir Tweet’in dahi yazılmadığı film, an itibariyle Rotten Tomatoes ve MetaCritic‘te %94 ve %96 oranında beğeni almış durumda.