spike lee’den hip-hop soslu bir romeo ve juliet uyarlaması geliyor

spike lee’den hip-hop soslu bir romeo ve juliet uyarlaması geliyor


1980'lerin hip-hop dünyasına gidiyoruz


Geçtiğimiz sene BlacKkKlansman ile ilk Oscar ödülünü kazanan New York yazınca Google görsellerde resmi çıkan Spike Lee, Prince of Cats filminin yönetmeni oldu. Shakespeare klasikleri denilince aklımıza gelecek ilk eserlerden biri olan Romeo ve Juliet‘in hikayesini 1980’lerin hip-hop dünyasına uyarlayacak film, gelecek senenin iddialı yapımlarından biri gibi gözüküyor.

Ron Wimberly‘nin aynı isimli çizgi romanından uyarlanan film, 1980’lerde hip-hop dünyasında geçecek ve daha önce pek çok izlediğimiz Romeo ve Juliet hikayesine farklı bir yorum getirecek. Film, o dönemlerde müziğin, dansın ve hip-hop kültürünün hüküm sürdüğü Brooklyn’i mesken tutacak. Juliet’in kuzeni Tybalt‘ın gözünden Romeo ve Juliet aşkına tanıklık edeceğimiz film aynı zamanda sinirli kuzen Tybalt ile düşman aileler arasındaki savaşa odaklanacak.

Henüz hazırlık aşamasında olan filmin senaryosunu Selwyn Seyfu Hinds, Spike Lee ve Ron Wimberly yazacak. Aynı zamanda Spike Lee ve ekibi, Tybalt rolü için düşünülen Lakeith Stanfield’ın projeden ayrılmasının ardından yeni bir oyuncu arayışında.