yeni coldplay albümünden daddy teklisine kısa bir bakış

yeni coldplay albümünden daddy teklisine kısa bir bakış


bu video gözyaşlarımıza talip


Sao Paolo metrosundaki posterler, Galler’in yerel bir gazetesine ilan vermeler, göndermeli sosyal medya paylaşımları derken çifte albümü Everyday Life‘ın türünü gizem-aksiyon olarak belirleyen Coldplay, işbu albümden Orphans, Arabesque, Everyday Life ve Guns‘ın ardından Daddy teklisi için fragman tadında bir video paylaştı.

Aardman Animasyon ortaklığıyla hazırlanan video, izleyenlere dijital çizimli 2d formatında bir live-action kukla gösterisi sunuyor. Denizde kaybolan bir kızın teknenin üzerinde kürek çekerek bilinmezlere gittiği ve genç kızın babasıyla olan anılarını sembolize eden videonun yönetmeni ise Åsa Lucander.

Lucander yaptığı açıklamada, Coldplay için bir video hazırlamanın büyük bir onur olduğunu, şarkıyı dinler dinlemez derinlerde bazı duygular hissettiğini, hemen ardından bir hikaye akışı ve fotoğraf kareleri hayal ettiğini söyledi. Bu duyguların çok özel bir şey üstünde çalıştığının emaresi olduğunu belirten Lucander, “Daha önce de birçok duygusal hikaye çizmiştim ve bu şarkının da onlardan biri olduğunu farkettim.” dedi.

Coldplay’in kreatif direktörü Phil Harvey ise videoyla ilgili “Daddy, klasik anlamlar üzerine yazılmış şarkılardan çok daha öte bir şarkı. Hayatın içinden çıkmış bir hikayeyi anlatıyor. Biz her zaman böylesine derin duygular içeren şarkılar için videolar hazırlamak istiyorduk ve Lucander ile harika bir işe imza attığımızı düşünüyorum.” açıklamasını yaptı.

22 Kasım’da çifte albümü Everyday Life‘ı piyasaya çıkaracak Coldplay, o güne kadar bize başka sürprizler de yapacak mı göreceğiz. Orjinali 5 dakika olacak video ve teklinin ön gösterimini izlemek isteyenleri şöyle alalım:

 Advertisement