doctor sleep’in 3 saatlik director’s cut versiyonu yolda

doctor sleep’in 3 saatlik director’s cut versiyonu yolda


bilinçaltımızı yeniden alt üst etmeye kararlı


Stanley Kubrick imzalı, sinema dünyasının kült mertebesine ulaşmış filmlerinden The Shining‘in korku dolu evrenine bizleri geri götüren ve yaşanan faciadan 40 sene sonrasını anlatacak Doctor Sleep, 30 Kasım’da vizyona girmişti. Filmin yönetmeni Mike Flanagan, Kubrick’in aksine kitaba daha bağlı ilerleyen bir yapım ortaya çıkarmayı tercih ettiği Doctor Sleep, bu yılın merakla beklenen filmlerinden biriydi.

Filmin üzerine yorumlar ve analizler çoğalırken Warner Bros., filme dair ilgi çekici açıklamalarda bulundu. 21 Ocak 2020’de dijital platformlarda yerini alacak Doctor Sleep, 4 Şubat’tan itibaren Blu-ray olarak da raflarda bulunacak. Aynı zamanda filmin 180 dakikalık bir “director’s cut” versiyonunun yayınlanmaya hazır olduğu müjdesini verdi. Vizyona giren versiyonundan 28 dakika daha uzun olacak “yönetmenin kurgusu” versiyonu, Doctor Sleep evrenine daha derin bir dalış yapmak isteyenler için ikinci film gelmeden önce bulunmaz bir fırsat olacak.

Doctor Sleep’in director’s cut versiyonu üzerine konuşan Mike Flanagan ‘’ Bu yapım için çok fazla sahne çektik ve hepsine filmde yer veremedik. Bu sebeple director’s cut versiyonu daha çok içime sindi, aklımda olan birçok şeye orada yer verebildim.’’ açıklamasını yaptı. 2019’daki yankısını 2020’ye taşımaya kararlı Doctor Sleep, evlerimize ve bilinçaltımıza misafir olmaya şimdiden hazır. Mistik çocuk Danny’nin korku dolu hikayesi Doctor Sleep’i bilmeyenler ve yeniden izlemek isteyenler için fragman hizmetimiz hemen aşağıda.