friends’in yapımcısı david crane’e göre phoebe ile joey’nin bir araya gelmemesi bir hataymış

friends’in yapımcısı david crane’e göre phoebe ile joey’nin bir araya gelmemesi bir hataymış


haksız diyebilir miyiz?


Friends, tüm zamanların en çok izlenen dizilerinden biri olmasının yanı sıra büyük bir çoğunluğa göre televizyonun en iyi sit-com’u. 90’ları ve 2000’leri kasıp kavuran Friends, internetten dizi izleme kültürünün artmasıyla da günümüzün en popüler yapımlarından biri oldu. Friends hayranları gelecek seneki “Friends Reunion”‘ı bekleyedursunlar, dizinin yapımcısı David Crane, içimizi acıtan bir itirafla aralarında arkadaşlıktan öte bir kimyanın, bağın ve yakınlığın olduğu Phoebe ve Joey’nin neden sevgili olmadıklarını açıkladı.

Friends hayranlarının içinde bir ukte olarak kalan Phoebe ve Joey’nin bir araya gelememesi hakkında konuşan Crane şunları söyledi: “İlk önce Rachel ve Ross çiftini yarattık, ardından Monica ve Chandler bizim için başka bir meydan okumaydı. Ve bu çiftlerin yaşadıkları ve onlara çizdiğimiz yol birbirinden çok farklıydı çünkü onlar doğduğundan beri farklı şekilde yetişmişti. Dizi boyunca 6 karakterin de kendi hikayesine ve özüne bağlı kalması bizim öncelikli hedefimizdi, bu yüzden Joey ve Phoebe için ortak bir hikaye yazmadık. Şimdi hepimiz bunun bir hata olduğunu hissediyoruz. Eğer ikisi birleşseydi her şey daha güzel ve eksiksiz olabilirdi.”

Dizinin ilerleyen sezonlarında Phoebe önce bilim adamı David’e ardından da ileride evleneceği Mike’a aşık olmuştu. Joey ise Rachel ile dizi tarihinin en çok eleştirilen hikayesine adım atmıştı. Friends bittikten sonra Joey Tribbiani karakterine çekilen solo diziyle 2 sezon daha ekranlarımıza misafir olan Matt LeBlanc, Friends ile kazanamadığı Golden Globe ödülünü 2012 yılında komedi dizisi Episodes ile almıştı.

Aralarında arkadaşlıktan öte bir kimyanın, bağın ve yakınlığın olduğu Phoebe ve Joey’nin keşkelerle izleyeceğimiz ilişkisinden bir takım kesitler hemen bir tık aşağıda: