stephen king’in kült korku romanı carrie fx ile televizyona uyarlanacak

stephen king’in kült korku romanı carrie fx ile televizyona uyarlanacak


sen olmasan hollywood ne yapardı stephen king?


Her ay en az bir tane Stephen King uyarlaması film ya da dizi haberiyle karşılaştığımızı söylesek abartmış olmayız. Artık sinema ve dizi sektörü için bir rutin haline gelen King uyarlamalarına bir yenisi ekleniyor. Bu kez King’in 1974 yılında yayınlanan ilk kitabı olma özelliği taşıyan Carrie, dizi formatında ekranlara geliyor.

Daha önce 1976’da Brian De Palma tarafından sinemaya uyarlanan ve kült mertebesine yerleşen Carrie, 2013 yılında bu kez Chloe Moretz başrolüyle ve Kimberly Peirce imzasıyla yeniden sinemaya taşınmıştı. İlki dönemine göre beğeni toplarken, ikinci uyarlama beklentinin oldukça altında kalıp tarihin tozlu sayfalarına karışmıştı.

Bu kez daha güncel bir bakış açısıyla yorumlanacak yapım, American Horror Story, Taboo, Fargo gibi sevilen dizileri bünyesinde barındıran FX kanalında izleyiciyle buluşacak. Şu an ön hazırlık aşamasında olan Carrie’nin yönetmen, oyuncu kadrosu gibi detaylar henüz belirlenmiş ya da açıklanmış değil.

Kitapta telepati gücüne sahip lise öğrencisi Carrie White’ın dindar ve baskıcı bir anneyle uğraşırken girdiği karanlık süreç anlatılıyordu. Dizinin de temel hikayeyi koruyup günümüz dünyasına adapte edeceği tahmin ediliyor. Stephen King uyarlamalarının popülaritesini ve başarısını göz önünde bulundurarak Carrie’nin dizi evrenine nasıl yansıyacağını merakla bekliyoruz. 

 Advertisement