ufukta yeni bir home alone filmi var

ufukta yeni bir home alone filmi var


disney yapımcılığında evde tek başına


Yıl başı arifesinin vazgeçilmez filmlerinden Evde Tek Başına ya da orijinal adıyla Home Alone, bir yeniden çevrim filmiyle geri dönüyor, hem de Disney yapımcılığında geri dönüyor.

“Ne oldu, nerelere kayboldu bu çocuk?” sorusuyla andığımız Macaulay Culkin ve yakın zamanda yayınlanan The Irishman ile adı gündemde olan Joe Pesci’nin rol aldığı orijinal Home Alone filmi 1990’da yayınlanmış ve hemen ardından gelen üç ayrı film ile devam etmişti. İlk filmdeki başarıyı yakalayamayınca 2002 yılında yayınlanan dördüncü Home Alone filmi ile seriye son verilmişti. Geçtiğimiz aylarda Disney’in bir yeniden çevrim olarak duyurduğu yeni Home Alone filminin oyuncu kadrosuna dair detaylar paylaşıldı.

Yapımına 2020’nin ilk aylarında başlanacak Home Alone’un oyuncu kadrosunda Jojo Rabbit ile sinema kariyerine başlayan Archie Yates’in başrolünde alacağı projede Bombshell, The Hustle ve Catastrophe gibi yapımlarda rol alan Rob Delaney ve Unbreakable Kimmy Schmidt ile iki Emmy adaylığı elde eden Ellie Kemper gibi isimler yer alıyor. Dirty Grandpa ve Da Ali G Show gibi yapımların yönetmen koltuğunda oturan Dan Mazer’in yönetmenliğini üstlendiği Home Alone’un senaryosunu Saturday Night Live yazarlarından Mikey Day ve Streeter Seidell üstlenecek.

Her senenin 31 Aralık’ında saatler 17:00’ı gösterdiğinde Kanal D’de yayınlanan Home Alone’un yeniden çevrimi, geçtiğimiz günlerde yayın hayatına başlayan Disney+’ta yayınlanacak.