yorgos lanthimos uncut gems’i öve öve bitiremiyor

yorgos lanthimos uncut gems’i öve öve bitiremiyor


duy bunu adam sandler


Dogtooth, The Lobster, The Killing of a Sacred Deer ve The Favorite gibi filmlerin yönetmeni Yorgos Lanthimos, son günlerde adını sıkça duyduğumuz Uncut Gems üzerine bir yazı yazdı. Variety’nin yönetmenleri yönetmenlere kırdıran ya da barıştıran serisi Directors on Directors’e katılan Lanthimos, yazısında Josh Safdie ve Ben Safdie yönetmenliğinde çekilen Uncut Gems’i ve filmin yıldızı Adam Sandler’ı öve öve bitiremedi.

Auteur sinemasının yakın dönem önemli temsilcilerinden de olan Lanthimos, film hakkında “Safdie Kardeşler, önceki filmlerinde hoşuma giden bütün elementleri bu filmde bir araya getirip daha iyi bir noktaya çıkarmışlar. Ve bu da eşsiz bir sinema deneyimini beraberinde getirmiş. Filmde merak uyandıran bir giriş, anlaşılması güç karakterler ve büyük riskler var. Fakat en önemlisi, film size eşi benzeri olmayan bir şey izlediğinizi de hissettiriyor.” sözlerini söylemiş.

Uncut Gems hakkında fazlasıyla coşan Lanthimos, sadece filmi değil, filmin yıldızı Adam Sandler’ın oyunculuğunu da fazlasıyla sevmiş ve şunları demiş: “Adam Sandler, Punch Drunk Love ve The Meyerowitz Stories filmlerinde de olduğu gibi Uncut Gems’de de en iyi performanslarından birini sergilemiş. Bu filmle birlikte sadece ne kadar iyi bir oyuncu olduğunu kanıtlamamış, ayrıca bu rol için mükemmel bir seçim olduğunu da oyunculuğu ile göstermiş.”

Büyük fırsatlar peşinde koşarken aile hayatını ve işini dengede tutmaya çalışan bir kuyumcunun hikayesine odaklanan Uncut Gems’in Oscar’da büyük oynaması bekleniyor.