a most violent year’ın devamı mı geliyor?

a most violent year’ın devamı mı geliyor?


hadi inş


Son yıllarda Enemy, Under the Skin, Ex Machina, Room, The VVitch, The Lobster ve The Lighthouse gibi muazzam filmlere imza atarak adından sıkça söz ettiren bağımsız film şirketi A24’un yapımcılığını yaptığı 2014 yapımı A Most Violent Year’ın devamı geliyor olabilir.

Margin Call, All Is Lost ve Triple Frontier gibi filmlerin yönetmeni J.C. Chandor’un yazıp yönettiği A Most Violent Year, 2014 yılında beyaz perdede gösterilmiş ve senenin beğenilen filmlerinden biri olmuştu. Zero Dark Thirty, Molly’s Game ve Interstellar’da da rol alan Jessica Chastain ve Ex Machina, Inside Llewyn Davis ve Annihilation gibi filmlerle tanınan Oscar Isaac’in başrollerini paylaştığı film, 1981 yılının New York’unda, göçmen bir ailenin iniş çıkışlı hikayesini anlatıyordu.

A Most Violent Year’in devam filmiyle alakalı dedikodu ise Jessica Chastain’in Twitter hesabı üzerinden attığı bir tweet ile başladı. Oscar Isaac hayranlarından birinin, Twitter hesabı üzerinden Chastain’in de bulunduğu bir soru cevap etkinliği videosunu “Jessica Chastain’in de Oscar’ı bizim sevdiğimiz kadar sevmesi içimi hoş ediyor.” şeklinde bir tweet ile paylaşması üzerine Chastain’in cevabı akıllarda soru işareti yarattı. Paylaştığı tweet’te “Aslında ben onu daha çok seviyorum (şşş belki de bu rollere geri döneriz)” şeklinde bir açıklama yapan Chastain, filmin sevenlerini heyecanlandırıyor.

Şimdilik herhangi resmi bir duyuru yok fakat aynı kadro ile A24’un elinden çıkma bir devam filmi fena mı olurdu?Advertisement