bill murray ghostbusters: afterlife’ta rol alacağını açıkladı

bill murray ghostbusters: afterlife’ta rol alacağını açıkladı


hayalet avcıları bir adım öne çıksın


Hollywood için 80’lerin sembol filmlerinden biri olan, 80’lere yetişemeyenler için ise hoş bir çizgi film ve unutulmaz soundtrack’i ile hatırlanan Ghostbusters, eskiye rağbetin arttığı bu dönemde yeni bir filmle karşımıza çıkmaya hazırlanıyor. İlk iki Ghostbusters filminin yönetmeni Ivan Reitman’ın oğlu Jason Reitman’ın yönetmen koltuğunda oturduğu Ghostbusters: Afterlife, güçlü oyuncu kadrosuyla bu sefer güzel bir remake izleyeceğiz dedirmişti. Son olarak orijinal serinin yıldız ismi Bill Murray, uzun süredir varolan dedikoduları doğruladı ve Ghostbuster’ın threequel’inde yer alacağını resmen açıkladı.

Bill Murray’ye oyuncu kadrosunda Paul Rudd, Finn Wolfhard, Carrie Coon ve Mckenna Grace’in yer aldığı filmde orijinal filmden Dan Aykroyd ve Ernie Hudson eşlik edecek.

Film hakkında da konuşan Murray, Ghostbusters: Afterlife’ın güzel bir senaryoya sahip olduğunu, içinde bir çok duygu barındırdığını, aile kavramının incelendiği ve güçlü replikler olduğunu söyleyerek internet klişe timine bir selam çakmayı da ihmal etmedi.

Bekar bir anne ve iki çocuğunun yerleştiği gözlerden ırak kasabada orijinal hayalet avcılarıyla olan bağlantılarını ve dedelerinin bıraktığı gizli mirası keşfeden bu çocukların peşinden maceraya atılacağımız film, Jason Reitman’ın 2016’da çekilen kadın başrollü Ghostbusters filmini yok sayacak olmasıyla büyük tartışmalara yol açmıştı. Şimdilik bu tartışmalar geride kalmış gözükürken 10 Temmuz 2020‘de vizyona gireceği açıklanan filmin fragmanı da hemen aşağıda.