bong joon-ho’nun snowpiercer filminin dizi uyarlaması 31 mayıs’ta ekranlara gelecek

bong joon-ho’nun snowpiercer filminin dizi uyarlaması 31 mayıs’ta ekranlara gelecek


parasite'ın yönetmeninden


Parasite ile ortalığı kasıp kavuran Bong Joon-ho’nun Snowpiercer filminin televizyon uyarlamasının yayın tarihi sonunda belli oldu.

İklim değişikliği sonucu dünyanın buzla kaplandığı bir dönemi konu alan ve yaşanan küresel felaketten Snowpiercer adındaki trende yaşayarak yedi senedir hayatta kalmayı başaran bir grup insanın hayatını anlatan dizi, birbirinden farklı olanaklara sahip insanların karşılaştığı adaletsiz durumları ve zorlu yaşam koşullarını bizlere gösterecek. Artık sadece buzlarla kaplı olan dünyada hayatta kalmak için sürekli hareket etmek zorunda olan tren, bir kurtarıcı olmasının yanında yeni bir sınıflı toplum kurmuş olan insanlar arasındaki iktidar mücadelesini ve alt sınıfların trenin sahibine karşı olan isyanına da ev sahipliği yapacak.

Jennifer Connelly ve Daveed Diggs’in başrol olacağı dizinin oyuncu kadrosunda Sean Bean, Mickey Sumner, Susan Park, Benjamin Haigh, Sasha Frolova, Katie McGuinness, Alison Wright ve Annalise Basso gibi isimler yer alıyor. Yapım aşamasında karşılaştığı zorluklar neticesinde TBS ve TNT kanalları arasında mekik dokuyan Snowpiercer, 31 Mayıs’ta ilk bölümüyle ekranlara gelecek. Şimdiden ikinci sezonu için onay alan dizi bakalım güzel konusunun hakkını verebilecek mi?