hayley williams’tan yeni albüm + tekli + müzik videosu

hayley williams’tan yeni albüm + tekli + müzik videosu


petals for armor


2000’li yıllara Riot! albümüyle damgasını vurmuş ABD’li pop punk rock grubu Paramore‘un solisti Hayley Williams, bir süredir sosyal medya hesaplarından gizemli içerikler paylaşarak “Hiçbir şey olmasa bile kesinlikle bir şeyler olacak.” mesajı veriyordu. Aylar sonra ağzındaki baklayı çıkartan bir dönemin MTV kraliçesi, ilk solo albümü Petals for Armor‘u duyurdu ve albümünden ilk teklisi Simmer‘ı müzik videosuyla paylaştı.

Yeni albümünün 8 Mayıs’ta yayınlanacağını açıklayan Williams, yeni albümünde Paramore’un basçısı Joey Howard ve gitaristi Taylor York‘un da kendisine yardım ettiğini söyledi. Basın açıklamasında “Bu projeyi paylaşmak için son derece hazırım. Korkutucu, güçlendirici bir deneyim oldu. Bir söz yazarı olarak en gurur verici anlarımdan bazıları, Petals for Armor albümünü yazarken oldu. Enstrüman söz konusu olduğunda ise ellerimi her zamankinden biraz daha kirletebildim. En sevdiğim müzisyenlerle bir gruptayım, bu yüzden Paramore kayıtları söz konusu olduğunda bir oyuncu olarak rol yapmaya gerçekten ihtiyaç duymuyorum.” diyerek yeni albümü için beklentileri yükseltti.

Hayley Williams’ın punk-rock’tan pop-rock’a geçişini tamamladığı ve grubunun boş geçtiği 2010’lu yılları doğru işler yaparak değerlendirdiği  Simmer teklisini buraya bırakıyoruz.