the lord of the rings dizisinin oyuncu kadrosu sıralı tam liste

the lord of the rings dizisinin oyuncu kadrosu sıralı tam liste


çekimler önümüzdeki ay başlıyor


Amazon bünyesinde televizyona uyarlanacak  The Lord of the Rings ile ilgili parçalar yavaş yavaş tamamlanmaya devam ediyor. Ağır ama sağlam adımlarla ilerleyen yapımın netleşen oyuncu kadrosu belli oldu. 

J.R.R Tolkien’ın The Lord of the Rings üçlemesinde anlatılan olayların 3000 yıl öncesine yolculuk edeceğimiz dizinin oyuncu kadrosunda Markella Kavenagh, Ema Horvarth ve Game of Thrones’un Benjen Stark’ı Joseph Mawle gibi isimlerin yer alacağını daha önceden öğrenmiştik.

İlk sezonu ön hazırlık aşamasında olmasına rağmen şimdiden ikinci sezon onayını alan ve beş sezon sürmesi planlanan dizi, 1 milyar dolarlık bütçesiyle televizyon tarihinin en büyük bütçeli yapımı olacak. Senaryosu Patrick Mckay ve John D. Payne’in imzasını taşıyacak dizinin yönetmen koltuğunda ise Penny Dreadful ve Jurassic World gibi yapımlarıda çalışmış J.A Bayona yer alıyor.

Kadrosu tamamen şekillenen yapıma yeni dahil olan isimler Owain Arthur, Nazanin Boniadi, Tom Budge, Ismael Cruz Córdova, Tyroe Muhafidin, Sophia Nomvete, Megan Richards, Dylan Smith ve Charlie Vickers oldu. Bu isimlerin canlandıracağı karakterler henüz belirsiz olsa da Robert Aramayo, Owain Arthur ve Nazanin Boniadi’yi dizinin başrolünde izleyeceğimiz kesinleşen bilgiler arasında.

Sabırsızlıkla bir fragman, bir fotoğraf ya da setten bir kare görmeyi beklediğimiz dizinin prodüksiyonuna önümüzdeki ay başlanacak ve çekimleri Yeni Zelanda’da gerçekleşecek.