it serisinin yönetmeni andy muschietti, the howling’i netflix için yeniden çekecek

it serisinin yönetmeni andy muschietti, the howling’i netflix için yeniden çekecek


katil palyaçolar out kurt adamlar in


Stephen King’in kült romanı It’i iki seri halinde sinemaya uyarlayan Andy Muschietti, korku efsanesi The Howling’i yeniden beyaz perdeye uyarlamak için Netflix ile el sıkıştı. It ve It: Chapter 2 filmlerinin başarısından sonra korku sinemasına devam etmeye kararlı gözüken Muschietti, daha önce verdiği bir röportajda tekrar çekmeyi çok istediğini paylaştığı The Howling için ilk adımı attı.

Gary Brander’ın 1977 yılında kaleme aldığı korku romanı, Joe Dante tarafından 1981’de beyaz perdeye taşınmıştı. Bir seri katilin kurbanı olmaktan zor kurtulan TV spikeri Karen Write’ın doktor önerisiyle rehabilitasyon kampına gitmesini ve kampta kurt adamlarla karşı karşıya kalmasını konu alan The Howling, Andy Muschietti’nin dokunuşuyla modernize şekilde ekranlara gelecek. Netflix bünyesinde yayınlanacağı kesinleşen yapımın oyuncu kadrosu henüz şekillenmedi.

The Howling’in yanı sıra, Attack on Titan ve Erza Miller’ın başrolde yer aldığı süper kahraman filmi The Flash’ın da hazırlıklarına başlayan Muschietti, 2020’de korku ve fantastiğe gömülecek gibi gözüküyor.