oscar isaac’li ex machina uyarlaması geliyor

oscar isaac’li ex machina uyarlaması geliyor


o ex machina bu değil


DC Comics’in bünyesinde 2010’da yayımlanmaya başlayan Ex Machina’nın beyaz perde uyarlamasından detaylar gelmeye başladı. Son Star Wars üçlemesinin yıldız oyuncusu Oscar Isaac, Ex Machina uyarlamasında hem başrol hem de yapımcı koltuğunda oturacak.

Brian K. Vaughan’ın yaratıcısı olduğu ödüllü çizgi roman serisi Ex Machina’ın beyaz perdeye uyarlanacağı geçtiğimiz zamanlarda duyurulmuştu. The Great Machine adıyla sinemaya aktarılacak yapımda Alex Garland’ın Ex Machina’sında da yer alıp sinema tarihinde en çok Ex Machine isimli projede yer alan isim ünvanını kazanan Oscar Isaac’i izleyeceğiz.

Politika üzerine kariyerini şekillendirmiş ve 11 Eylül sonrası New York’un belediye başkanı olan Michell Hundred isimli karakterin geliştirdiği alter egosuyla mekanik cihazlarla iletişim kurmak ve onları yönetmek gibi süper güçlere sahip olmaya başlamasını anlatan çizgi roman, karakterimizin bu gücünü hem politika alanında hem de kişisel hayatında insanları yönlendirme amacıyla kullanmasıyla başka bir yöne doğru ilerlemeye başlar.

Çizgi roman ilk yayınlandığı tarihten bu yaza beyaz perdeye aktarılmaya çalışılan bir proje için bakalım önümüzdeki günlerde Oscar Isaac’in yanında, önünde, arkasında kimleri göreceğiz.

Bu başarıyı sinema alanında da denemek isteyen yapımcılar, Legendary Entertainment’ın üstleneceği film projesinin senaryosu için Aftermath, Race gibi yapımlarla adını duyduğumuz Anna Waterhouse ve Joe Shrapnel ikilisiyle anlaşmaya varıldı. The Great Machine’in ne zaman hayata geçirileceği henüz belirsiz ancak açıklanan isimleriyle beklentimizi yükseltecek bir yapım gibi gözüküyor.