spike jonze’un beastie boys belgeselinden ilk fragman yayında

spike jonze’un beastie boys belgeselinden ilk fragman yayında


beastie boys story


Müzik dünyasının en ikonik gruplarından Beastie Boys, 2012’de grup üyelerinden Adam “MCA” Yauch’un zamansız ölümünden sonra sahnelerden elini eteğini çekmişti. Grup bu sahne orucunu 2019’un Nisan ayında 7 senenin ardından Spike Jonze yönetmenliğinde çekilecek Beastie Boys Story isimli bir belgesel için bozmuştu. Mevzubahis belgeselden ilk fragman bugün geldi.

Sabotage şarkısının yönetmenliğini üstlenmesinin yanında grup üyelerinin de kankası olan Spike Jonze’un çektiği belgesel, Beastie Boys’un geçtiğimiz sene Philadelphia ve New York’ta gerçekleşen iki konserine odaklanıyor.

Belgeselin yayın haklarını ise, Kasım ayında yepyeni diziler ve belgesellerle yayın hayatına başlayan ve yine bu sene yayınlanması planlanan Billie Eilish belgeselini de 25 milyon dolar gibi bir meblağ ile satın alan streaming platformu Apple TV+ sahipleniyor.

Beastie Boys Story, prömiyerini Mart ayında gerçekleşecek olan SXSW 2020 Film Festivali’nde gerçekleştirecek, ardından 3 Nisan’da belirli sinema salonlarında gösterime girecek ve son olarak 24 Nisan’da Apple TV+ üzerinden yayınlanacak. Belgeselin fragmanı hemen aşağıda.