yeni bir pearl jam albümü mü geliyor?

yeni bir pearl jam albümü mü geliyor?


hadi be 2020


Rock müzik camiasının saygıdeğer guruplarından Pearl Jam, Instagram hesabından yaptığı iki paylaşımla “acaba yeni bir albüm mü geliyor?” sorusunu akıllara getirdi.

Son olarak Pixies, IDLES ve White Reaper ile yaz turnesinin ilk duraklarını paylaşan Pearl Jam, bu hareketle “bundan önce yeni bir albüm güzel gitmez miydi be Vedder abim” serzenişlerimizi duymuş olacak ki grubun boş durmadığına işaret eden iki paylaşımda bulundu. Bunlardan  bir tanesi grubun isminin yeni bir tasarımla yazılmış ve turne boyunca bol bol karşılaşacağımızı düşündüğümüz bir tasarım.

Postların bir diğeri ise albüm kapağı ya da albümün isminin sembolize edilme ihtimalinin yüksek olduğu bir görsel gibi duruyor. Grubun geçtiğimiz sene yaptığı “yeni bir şeyler üzerinde tabii ki çalışıyoruz.” açıklamasını da göz önünde bulundurunca bu iki paylaşımın da henüz ismini bilmediğimiz yeni albümle bağlantılı olduğunu düşünmek yanlış olmaz.

90’lı yıllarını dolu dolu yaşamış gitar gruplarını düşününce elimizde kalan bir avuç isimden biri olan Pearl Jam’den elini biraz çabuk tutmasını rica edip iki albüm arasına 7 sene koyulmayacağını öğütlüyoruz.

Advertisement