nike skateboarding, 2020 olimpiyatları için hazırladığı koleksiyonu tanıttı

nike skateboarding, 2020 olimpiyatları için hazırladığı koleksiyonu tanıttı


bunlar kaç para?


Bu yıl ilk defa Tokyo Olimpiyatları’nda resmi olarak yer alacak kaykay sporu için ilk büyük adım Nike’tan geldi.

Nike bünyesi altında bulunan ve kaykaycılara signature ürünler üreten Nike Skateboarding, sponsoru olduğu ABD, Fransa ve Brezilya takımları için yaptığı tasarımları paylaştı. Sürdürülebilirlik göz önünde bulundurularak üretilen tasarımlar, Nyjah Huston ve Sean Malto gibi birinci sınıf kaykaycılara kıyafetlerini Olimpiyat Oyunları’nın standart ve sıkıcı üniformalarından farklı biçimde şekillendirme fırsatı sunuyor.

Nike ile hali hazırda uzun zamandır çalışan Hollandalı tasarımcı Piet Parra’nın elinden çıkan ürünler bizi şimdiden kendisine aşık etti. Parra’nın alışık olduğumuz renkli manzaraları her parçada etkisini gösteriyor. ABD takımı için hazırlanan kıyafetler geleneksel basketbol formalarından esinlenmiş ve sol alt tarafında ABD’nin simgesi olan kel kartal bulunuyor.

Brezilya’nın futboldan esinlenen tasarımına neşeli bir tukan eşlik ederken, Fransa ise tenis kortuna gidiyor ve ülkenin sembolü olan horozu kullanıyor. Bir zamanlar isyankar bir alt kültür olarak ortaya çıkan ve yavaş yavaş ana akımla bağlarını güçlendiren kaykay sporunun yer alacağı ilk büyük organizasyon olacak 2020 Tokyo Olimpiyatları, Parra’nın soyut kreasyonları ile yeni bir çağın da habercisi olacak gibi gözüküyor.