phoebe waller-bridge, no time to die’daki görevi hakkında konuştu

phoebe waller-bridge, no time to die’daki görevi hakkında konuştu


dinliyoruz


Fleabag ve Killing Eve gibi yaratıcısı olduğu yapımlarla yere göğe sığdıramadığımız Phoebe Waller-Bridge’in, geçtiğimiz sene aldığımız heyecan verici bir haberle 25. Bond filmi No Time to Die’ın senarist ekibine dahil olduğunu öğrenmiştik. Waller-Bridge, geçtiğimiz günlerde The Independent’a verdiği bir röportajda senaryoya nasıl dahil olduğunu ve ekibe olan katkılarını anlattı.

No Time to Die ile beşinci ve sonuncu kere James Bond’a hayat verecek Daniel Craig’in isteği ile senaryoya dahil olduğunu belirten Waller-Bridge’in dediğine göre, Fleabag’in kurgusu ile meşgul olduğu sırada filmin yapımcılarından Barbara Broccoli kendisine ulaşmış ve görüşmek istemiş. Bu görüşmeden aylar öncesinde bir Bond filminin yapımında yer alma hayali kurduğunu belirten Waller-Bridge, Broccoli’nin teklifini hemen kabul etmiş tabii.

Başta Waller-Bridge’in, filmin senarist ekibine kadın karakterleri şekillendirmek ve senaryoyu yumuşatıp mizah unsurları eklemek gibi yardımlarda bulunacağını öğrenmiştik fakat, röportajda bahsettiğine göre kendisinin ekipteki görevi diyalogları gözden geçirmek ve belli sahnelere alternatifler üretmekmiş. Senaryo sürecinde Daniel Craig ile de sık sık görüştüğünü dile getiren Waller-Bridge, ekipteki görevi hakkında, “Bana birkaç sahne verdiler ve sahnelerle alakalı ‘Buna birkaç alternatif yazar mısın?’ ya da ‘Bu sahneyi nasıl bitirmeliyiz sence?’ şeklinde sorular sordular. Ben de onlara farklı seçenekler ve çeşitli sahneler sundum, onlar da beğendiklerini aldılar. Ekipte çok fazla insan vardı, filmin yönetmeni Cary Fukunaga da dahil olmak üzere.” sözlerini söyledi.

Şu sıralar yapımcısı olduğu, HBO’da yayınlanacak Run dizisi ile de adından sıkça söz ettiren Waller-Bridge’in bu ekipte yer almasından dolayı mutluyuz. Fakat yine de daha fazla katkısı olsun isterdik, herhalde. 3 Nisan’da gösterime girecek No Time to Die için heyecanlıyız.