phoebe waller-bridge’in yeni projesi run, 12 nisan’da ekranlarda olacak

phoebe waller-bridge’in yeni projesi run, 12 nisan’da ekranlarda olacak


o geliyor...


Kaliteli yapımın iki adresi Phoebe Waller-Bridge ve HBO’nun ortak projesi olacak ve detaylarını merak ettiğimiz Run’ın yayın tarihi 12 Nisan olarak açıklandı.

Geçtiğimiz iki üç yılda televizyon dünyasının en heyecan verici işlerinin arkasındaki isim olan Phoebe Waller-Bridge; Fleabag’i şimdilik noktaladıktan, Killing Eve’in hazırlıklarına James Bond’un senaryo ekibine katılmak için ara verdikten sonraki bir diğer projesi olan Run üstünde çalışmaya devam ediyor.

Daha önce hem Fleabag’de hem de Killing Eve’de Waller-Bridge ile çalışan Vicky Jones‘un yaratıcılığını üstlendiği Run; monoton hayatı içinde sıkışıp kalan bir kadının, henüz genç yaştayken bir gün birlikte kaçıp hayatlarına yeniden başlayacaklarına dair anlaşma yaptığı eski sevgilisinden hiç beklemediği bir anda gelen mesajla atıldığı macerayı konu alıyor. Yani kısacası bildiğimiz “30 yaşına geldiğimizde hala bekar olursak evlenelim mi kankacım?” muhabbetine milyon dolarlar yatırılmış hali.

Waller-Bridge’in de küçük bir rolle de olsa oyuncu kadrosunda yer aldığı dizinin başrollerini Merritt Wever ve Domhnall Gleeson paylaşıyor. Sekiz bölümlük mini dizi olarak planlanan dizide bu iki isme Rich Sommer, Tamara Podemski ve Archie Panjabi eşlik edecek.