rage against the machine turnesinin alt grubu run the jewels!

rage against the machine turnesinin alt grubu run the jewels!


büyük mevzu var


Son konserlerini 2011 yılında veren ve üyelerinin birer birer farklı müzik kariyerlerine odaklandığı Rage Against The Machine, geçtiğimiz haftalarda yeni albümünün birkaç ay içinde yayınlanacağını duyuran Run the Jewels ile birlikte turneye hazırlanıyor.

https://www.instagram.com/p/B8ZlEo4gyX6/?utm_source=ig_web_button_share_sheet

Son albümü Renegades’i tam 20 yıl önce yayınlayan RATM’in üyelerinin geçtiğimiz sene tekrar bir araya geldiği haberi ile iyiden iyiye yükselmiştik. Sahne enerjisiyle müzik tarihinin ikon frontman’lerinden Zack de la Rocha’nın öncülüğündeki grup, Public Service Announcement ismini verdikleri turnelerinin tarihlerini paylaştı. Paylaşımda dikkat çeken iki şeyden şaşırtmayanı İstanbul’un açıklanan tarihlerin içinde yer almaması. İkinci ve şaşırtan detay ise konser tarihlerinin açıklandığı görseli Louis Vuitton’un kreatif direktörü ve kendi markası Off White ile street style’ın popülaritesini uzaya çıkan Virgil Abloh’un tasarlamış olması. İki ayrı dünyanın ünlüsünü bir araya getiren bu detay bize biraz ilginç geldi.

Killer Mike ve El-P’nin ortak projesi Run the Jewels’ın da RATM’e eşlik edeceği turne 26 Mart’ta ABD-Meksika sınırında bulunan El Paso’da başlayacak. Amerika’nın yanı sıra Avrupa kıtasını da turlayacak olan grup; Leeds, Paris, Berlin, Prag, Krakow gibi şehirlere de uğradıktan sonra 12 Eylül’de Viyana’da gerçekleşecek olan son konser ile turneyi sonlandıracak.

Böyle büyük bir turne haberi veren de la Rocha ve yandaşlarından, hazır bir araya gelmişken yeni bir albüm haberi de beklemek yersiz olmaz gibi. Hadi hayırlısı.Advertisement