taika waititi ile jude law’ı bir araya getirecek the auteur’ün detayları belli olmaya başladı

taika waititi ile jude law’ı bir araya getirecek the auteur’ün detayları belli olmaya başladı


bu ikili güzel ikili


Taika Waititi’nin yönetmenliğini ve senaristliğini üstleneceği, Jude Law’ın da başrolünde yer alacağı The Auteur’ün detayları belli olmaya başladı.

Hakkında sadece “Hollywood’un arka planında olan biteni izleyeceğimiz bir dizi” detayını bildiğimiz yapım, Rick Spears‘ın aynı adlı çizgi romanından bizzat Waititi ve Peter Warren tarafından uyarlanacak. Waititi’nin son Oscar ödüllerinde Jojo Rabbit ile En İyi Uyarlama Senaryo ödülünü kazandığını düşünürsek bu dizinin de çizgisini tahmin etmek çok zor olmasa gerek.

Dizinin yayınlanacağı kanal olan Showtime’ın resmi açıklamasıyla bugün itibariyle hikayenin detaylarını da öğrenmiş olduk. Hollywood’da olup bitenleri laf sokma ve komediyi bir arada harmanlayarak ekranlara taşıyacak dizi, sinema dünyasının kendine has yönetmenlerinden birinin hayatına odaklanacak. Son filmi tam anlamıyla bir hayal kırıklığına dönüşen kahramanımız, bu filmini unutturacak ve büyük ses getirecek yeni korku filmi üzerinde çalışmaya başlıyor. Ancak filmin prodüksiyon aşamasında kazara film ekibini bir seri katille birlikte stüdyoya kitlemesiyle film, bir anda gerçeğe dönüşüyor.

Showtime tarafından yapılan açıklamada sinema dünyasına “kanlı bir aşk mektubu” olarak tanımlanan The Auteur; korku, komedi, eleştiri, drama yani her türü bir arada göreceğimiz bir yapım olarak dikkat çekiyor. Daha önceki projelerinde farklı uçlardaki hikayeleri ve karakterleri birbirine yedirme konusundaki ustalığını kanıtlayan Waititi için The Auteur çocuk oyuncağı olacak gibi gözüküyor.

Bu güzel hikayeli ve güzel kadrolu olacağını tahmin ettiğimiz dizinin ne zaman ekranlara geleceği şimdilik belirsiz. Şöyle bir hafızamızı tazelediğimizde Taika Waititi’nin önümüzdeki aylarda başlayacak Thor: Love and Thunder çekimleri ve Jude Law’ın da yeni Fantastic Beasts filminde rol alacağını düşünürsek The Auteur için biraz daha vaktimiz var.