the stooges’ın kült albümü funhouse için 50. yaşına özel box set

the stooges’ın kült albümü funhouse için 50. yaşına özel box set


400 dolares


Müzik dünyasında “punk’tan önceki punk albüm” olarak nam salan The Stooges’ın Funhouse albümü, 50. yaşını şık ötesi şık bir box set ile kutlamaya hazırlanıyor.

https://www.instagram.com/p/B890MSVJnJ2/?utm_source=ig_embed

Iggy Pop ve The Stooges… Günümüz rock’n’roll sahnesinin çimentolarından biri olan, ateş ve barutun yan yana gelişinden farksız birliktelik, sonsuza kadar ekmekli ekmeksiz gidecek albümlere hayat verdi. “Sahne performansı” tanımının gerçek karşılığını bulabildiğiniz dönemlerde bile fark yaratabilen grubun kariyerin mihenk taşı albümlerden Funhouse’un 50. yaşını dolduruyor. Evet bir albüm 50 yaşında. Ne kadar harika değil mi?

15 plaktan oluşan bu dev setin içinde albümün yanı sıra grubun 1970 yılında New York’ta verdiği bir canlı performansın kaydı, pikap için slipmat, posterler, özel baskılar, Down on the Street ve I Feel Alright şarkılarının alternatif versiyonlarını barındıran iki adet 7 inç tekli ve bunların yanında Henry Rollins, Thurston Moore, Flea, Joan Jett, Tom Morello, Steven Van Zandt, Duff McKagan gibi isimlerin albüm hakkında notları yer alıyor.

Grubun hayranlarının rüyalarını süsleyen ve sadece 1970 adet basılacak özel set, 17 Temmuz’da satışta olacak. 400 dolar üzerinden satışa çıkaca box set’i almadan duramam derseniz ön sipariş için sizi buraya alalım.