billie eilish yeni albümü üzerinde çalışmaya başladı

billie eilish yeni albümü üzerinde çalışmaya başladı


sar oradan bir albüm daha


Bir süredir müzik dünyasının hatta yer yer sinema dünyasının bile merkezinde yer alan Billie Eilish, rekor üstüne rekor kırıp ne kadar ödül varsa topladığı ilk albümünün ardında yeni albümünün çalışmalarına başladı.

Eilish’in aynı zamanda abisi olan ve When We All Fall Asleep, Where Do We Go?’nun yapımcısı olan Finneas, verdiği bir röportajda  “Yeni albüm üzerinde çalışmaya başladık ve bence yapabileceğimiz en iyi şey kendi yolumuzda durmama. İlk albüm niyeti açısından oldukça saf bir albümdü ve mıç mıç sevgilim tarzı bir albüm yazmak için yola çıkmamıştık. Tek hedefimiz sevdiğimiz bir albüm yapmak ve onu sonrasında canlı çalmaktı. Sanırım ikincisi için de yapacağımız tek şey bu. Diğer tüm şeyler bunun yan etkilerdir ve bunları hedefleyemezsiniz.” açıklamasıyla albümü müjdeledi.

İkinci albüm için de anlatacak bol bol hikayeleri olduğunu paylaşan Finneas, yeni kayıtların Eilish’in kafasındaki deneysel tarza daha yakın olacağının da altını çizdi. Yani kırık kalpli aşk şarkılarını ya da umursamaz sözlü pop şarkıları, artık öyle danslık pop şarkıları olmayacak gibi gözüküyor.

Önümüzde belirli bir tarih yok ama etrafımızda yaşanan her şeyi düşününce albüm için biraz beklememiz gerek gibi duruyor. Bekleyelim görelim.

Advertisement