candyman’in yeniden çevriminden hoplatan fragman

candyman’in yeniden çevriminden hoplatan fragman


12 haziran'da vizyonda


Hollywood’un kült korku filmlerinin yeniden çevrimi için harıl harıl çalıştığı dönemin son örneklerinden Nia DaCosta‘nın yönetmen koltuğunda oturduğu, senaryosunu ise 2017’de ilk filmi Get Out ile heykelcik kazanan ve 2019 yılında vizyona giren Us filmiyle kendi türünde gişe rekoru kıran Jordan Peele’in yazdığı 1992 yapımı kült korku filmi Candyman’den ilk uzun fragman paylaşıldı.

2018 yılında yeniden çevrimi Peele tarafından duyurulan fakat bir süredir haber alamadığımız yapımdan geçtiğimiz hafta 6 saniyelik kısacık bir teaser görmüştük. Uzun ve bir o kadar korkunç gözüken fragmanı yeni paylaşılan film, Chicago’da yaşanan bir kent efsanesini araştıran genç bir adamın hikayesini konu ediyor.

Rivayete göre Candyman, ayna karşısında adını beş kez söyleyen kişiye görünmektedir. Ancak onun ortaya çıkması, pek de iyi şeylere yol açmaz. Bir üniversitede yerel efsaneler üzerine tez çalışması yapan genç bir adam, eski bir batıl inanç haline gelen Candyman’i araştırmaya karar verir. Çevresindeki insanlar ona bu konuyu araştırmaması için uyarılarda bulunsa da, o söylenilenleri umursamayarak işe koyulur. Korkulacak bir şey olmadığını herkese kanıtlamak isteyen genç adam, ayna karşısına geçerek, yasaklı ismi beş kez telaffuz eder. Bu andan itibaren yaşananlar, hiç de genç adamın düşündüğü gibi olmaz.

Yahya Abdul-Mateen II, Teyonah Parris, Nathan Stewart-Jarrett, Colman Domingo ve Kyle Kaminsky‘nin oyuncu kadrosunda yer aldığı film 12 Haziran’da vizyona girecek.Advertisement