eva green’li proxima’dan yeni bir fragman geldi

eva green’li proxima’dan yeni bir fragman geldi


1 mayıs'ta vizyonda


Augustine ve Maryland gibi filmlerin yönetmeni Alice Winocour’ın Eva Green’li yeni filmi Proxima’dan fragman geldi. Prömiyerini geçtiğimiz seneki Toronto Uluslararası Film Festivali’nde yapan film 1 Mayıs’ta vizyona girecek.

Kendisini son olarak Tim Burton’ın yönetmenliğinde çekilen Dumbo’da izlediğimiz Eva Green’in başrolünü üstlendiği Proxima, Mars yolculuklarının zeminini oluşturmada katkısı olacak bir uzay görevi için seçilen kadın astronot Sarah Loreau’yu merkezine alıyor. Sarah bir yıl sürecek bu zorlu göreve seçilince, eski eşinden ayrı büyüttüğü küçük kızı ile olan ilişkisi iyiden iyiye sarsılmaya başlıyor.

Filmin oyuncu kadrosunda Eva Green’in yanı sıra Matt Dillon, Zélie Boulant-Lemesle, Aleksey Fateev, Lars Eidinger ve Sandra Hüller gibi isimler de yer alıyor. Winocour’ın senaryosunu Jean-Stéphane Bron ile birlikte yazdığı filmin müziklerini ise The Revenant, Black Mirror ve son olarak The Staggering Girl gibi yapımların da soundtrack’lerinde imzası bulunan ikonik Japon besteci Ryuichi Sakamoto üstleniyor.

Proxima, 1 Mayıs’ta vizyona girecek. Filmin yeni fragmanı ise hemen aşağıda.