gorillaz’ın animasyon dizisi song machine’den bir şarkı daha

gorillaz’ın animasyon dizisi song machine’den bir şarkı daha


gorillaz ft. fatoumata diawara


Geçtiğimiz haftalarda ilk bölümünü keyifle izlediğimiz, Gorillaz’ın görsel-işitsel canlı performans dizisi Song Machine’in ikinci bölümünün meyvesi şarkı yayında.

İlk bölümünde slowthai ve Slaves ikilisini karşımıza çıkaran yarı animasyon, yarı live-action projenin ikinci bölümünde Mali’li şarkıcı Fatoumata Diawara’yı ağırlayan Gorillaz, olası bir Tame Impala iş birliğinin ipuçlarını verip kafamızı karıştırmışken programını da ihmal etmiyor.

Zorlu PSM Caz Festivali kapsamında 15 Mayıs’ta İstanbul’u da ziyaret edecek Fatoumata Diawara, Afrika halk müziği olarak geçen wassoulou türlerinde yayınladığı işleri ile tanınıyor. 2018’de yayınladığı Fenfo (Something To Say) isimli albümü ile En İyi Dünya Müziği ve En İyi Dans Kaydı türlerinde iki Grammy adaylığı da elde eden Diawara’nın Gorillaz ile tanışıklığı, Damon Albarn öncülüğünde başlatılan Africa Express projesine dayanıyor.

Geçmişi eskilere dayanan bu ikilinin iş birliğini hemen aşağıdan dinletebilir, hatta izleyebilirsiniz bile.Advertisement