liam gallagher’den şaşırtan oasis konseri teklifi

liam gallagher’den şaşırtan oasis konseri teklifi


olabilir mi öyle bir şey lütfen olsun çünkü


Kedi köpek gibi didişen Gallagher kardeşler Noel ve Liam, Oasis’le bize birçok güzel şarkı armağan ettikten sonra 2009’da ipleri koparmıştı. Ardından internet üzerinden olsun röportajlardan olsun birbirlerine laf sokmaktan kaçınmayan ikili, sayısız birleşme haberini de yalanlamak zorunda kalmıştı. Şimdi ise Corona virüsün getirdiği tek iyi şey olabilecek bir teklif Liam’dan geldi.

Abisi Noel’e virüsün yarattığı izolasyon durumu bittikten sonra tek seferlik bir bağış konseri düzenlemek için Twitter üzerinden çağrı yapan Liam, bu özel etkinliğin ardından ikisinin de solo kariyerlerine dönebileceğini belirtti. Yaklaşık 5 kere üst üste okuduktan sonra anlaşılabilecek bir tweet zinciriyle çağrıyı yapan Liam, aynı zamanda The Smiths ve The Cheeky Girls’ü de kendilerine katılmaya davet etti.

Geçtiğimiz yıllarda iyice ayyuka çıkan birleşme iddiaları bahis şirketlerinin bile dikkatini çekmiş, büyük festivallerin sürpriz headline isimleri için Oasis’e banko oranlar vermesine sebep olmuştu. Dönem dönem aralarının yumuşadığına tanık olduğumuz Gallagher kardeşler, bir türlü aynı sayfada buluşmaya yanaşmamış, tam “bu sefer kesin oldu ya” derken yine kanlı bıçaklı duruma gelmişti.

İlk kez bu kadar yakın hissettiğimiz Oasis birleşmesinin bu sefer gerçekleşeceğine olan inancımız tam.