pantone kataloglarına 315 yeni renk ekledi

pantone kataloglarına 315 yeni renk ekledi


mavinin 70, pembenin 50 yeni tonu


Tasarım ve tekstil sektörünün can damarlarından biri olan, hayatımıza evrensel renk kartelası olarak girmiş Pantone, 2625 renklik kataloğuna 315 yeni renk eklediğini duyurdu. Rengarenk kavramı artık hiç olmadığı kadar rengarenk.

315 yeni renk tonunun içinde dikkat çeken ilk unsur ise Pantone’nin 2020’nin rengi seçtikleri klasik mavinin 70, pembenin 50 farklı renk tonunun bulunması. Pantone’ye göre yeni renkler, mevcut ve gelecekteki eğilimleri yansıtacak şekilde seçildi ve bu yeni tonlar birçok özel renk eşleşmelerine izin verebilecek.

Pantone Renk Enstitüsü Genel Müdürü Leatrice Eiseman’ın, “ Bu seneki seçim sürecinde biraz daha sezgisel davrandık. Bugün tasarımı etkileyen renkler, değişen toplumsal görüşleri, yeni teknolojik yenilikleri ve gerçek anlamda küresel bir görünümü yansıtacak şekilde gelişti” dedi ve ekledi: “Renklerin genel tüketici psikolojisi üzerindeki etkisini yorumlama yeteneğiyle, bu yeni çekici tonlarla koleksiyonumuzun kullanım alanını geliştirdik ve tasarım topluluğunun renk seçiminde sorun yaşamamasını sağladık.” açıklamasını yaptığı yeni renklere aşağıda göz atabilirsiniz.