pulp adam jarvis cocker, beş filmlik bir liste paylaştı

pulp adam jarvis cocker, beş filmlik bir liste paylaştı


var mı arttıran?


Şu sıralar solo kariyerine JARV IS isimli projesiyle devam eden ve geçtiğimiz günlerde 1 Mayıs’ta çıkartacağı yeni albümü Beyond the Pale‘in müjdesini veren Jarvis Cocker, partneri Kim Sion’un Instagram serisi için 5 filmlik bir liste paylaştı.

https://www.instagram.com/p/B-CzIGhAMLO/?utm_source=ig_embed

Listenin başına yoksulluk, barınma, işçi hakları gibi sosyal konuları sinemasına taşıyan ve politik sinemanın baş aktörlerinden biri olarak gösterilen Ken Loach‘ın Kes filmini ekleyen Cocker, “Şu sıralar hepimiz filmdeki kerkenezler gibi özgürce uçmak istemiyor muyuz?” diyerek güzel bir karantina göndermesi yapmayı ihmal etmedi.

İkinci sıraya Mel Stuart‘ın kült filmi Willy Wonka & the Chocolate Factory’yi ekleyerek bizleri 70’lerin başına götüren Cocker, haliyet-i ruhiyemizin pek iyi olmadığı bu dönemde, böyle bir filmi izlemenin zor olabileceği şerhini düştü.

Cocker, listesinin üçüncü sırasına ise Batman Returns‘ü koydu ve The Penguin‘in başında olduğu Gotham City’yi Trump’ın Amerika’sına benzetti.

4. sıraya iptal edilen Glastonbury’nin hayal kırıklığına birebir geleceğini düşündüğü Nic Roeg‘in Glastonbury Fayre filmini ekleyen Cocker, Luchino Visconti‘nin başrollerinde Claudia Cardinale, Burt Lancaster ve Alain Delon’un yer aldığı ve dönemine göre dev prodüksiyonuyla İtalya’nın Gone With the Wind’ı olarak nam salan The Leopard ile listesini tamamladı.

 Advertisement