damien chazelle’in yeni projesi the eddy’den ilk uzun fragman

damien chazelle’in yeni projesi the eddy’den ilk uzun fragman


kaldı bir ay


La La Land ile müzikal dünyasının girişine tezgah açan ve En İyi Yönetmen Oscar’ını da bu filmle cebine koyan Damien Chazelle’in, TV ekranlarına transferinin ilk meyvesi olan The Eddy’den ilk uzun fragman yayınlandı.

Whiplash ve La La Land gibi müzikle iç içe bir yapım olacak ama tamamen müzikal bir yapım olmayacak The Eddy, Paris’te canlı müzik yapılan bir gece kulübünde gündelik yaşamın bol koşturmalı, kaoslu kısmıyla baş etmek zorunda kalan kulüp sahibinin, müzisyenlerin ve onlara ev sahipliği yapan kaotik şehrin hikayesini anlatacak. The Get Down ve Vinyl gibi müzikle iç içe geçen güzel dizilere bir yenisinin ekleneceği hissine kapıldığımız dizinin oyuncu kadrosu da diziyi izlememiz için güzel bir sebep daha.

Andre Holland’ın Elliot Udo isimli bar sahibi bir karaktere hayat vereceği dizide 2019’un başında üzerine bol bol konuşulan filmi Cold War’un yıldızı Joanna Kulig, Tahar Rahim, Leila Bekhti, Melissa George ve Amandla Stenberg gibi isimler yer alacak. The Fades, Skins ve National Treasure gibi TV dizilerin arkasındaki isim olan Jack Thorne’un senaryosunu yazacağı The Eddy, ilk dört bölümünün gösterimini Berlinale’de gerçekleştirip olumlu yorumlar almıştı.

8 Mayıs’ta Netflix’te yerini alacak diziyi merakla beklediğimizi söylemeye gerek bile yok.Advertisement