ghostbusters: afterlife ve morbius da ertelenen filmler arasına katıldı

ghostbusters: afterlife ve morbius da ertelenen filmler arasına katıldı


teşekkürler corona virüs


Şu an bütün dünyanın tek ve en büyük gündemi olan corona virüs, sinema dünyasını etkilemeye devam ediyor. Virüs salgını sebebiyle vizyon tarihi ertelenen filmler arasına Ghostbusters: Afterlife ve Morbius da katıldı.

Hollywood için 80’lerin sembol filmlerinden biri olan, 80’lere yetişemeyenler için ise hoş bir çizgi film ve unutulmaz soundtrack’i ile hatırlanan Ghostbusters, ilk iki Ghostbusters filminin yönetmeni Ivan Reitman’ın oğlu Jason Reitman’ın yönetmen koltuğunda oturduğu Ghostbusters: Afterlife ile 2020’lere geri dönüş yapmaya hazırlanıyordu.

Bill Murray’ye oyuncu kadrosunda Paul RuddFinn Wolfhard, Carrie Coon ve Mckenna Grace’in yer aldığı filmde orijinal filmden Dan Aykroyd ve Ernie Hudson eşlik edeceği filmin vizyon tarihi 10 Temmuz olarak belirlenmişti. İlk fragmanıyla da kötü gözükmeyen remake için bir süre daha bekleyeceğiz gibi gözüküyor çünkü filmin vizyon tarihi 5 Mart 2021’e ertelendi.

Ertelenme kurbanı olan bir diğer yapım ise başrolünde Jared Leto’nun nasıl bir performans sergileyeceğine emin olamadığımız Spider-Man Universe spin-off’u Morbius.

Ray Thomas ve Gil Kane tarafından yaratılan ve birçok klasik Marvel Comics karakteri gibi bir anti kahraman olan Michael Morbius’un hikayesini yönetmen koltuğunda Daniel Espinosa, oyuncu kadrosunda ise Matt Smith, Adria Arjona, Jared Harris ve Michael Keaton gibi isimlerle izleyecektik. 31 Temmuz’da vizyona girecek filmin yeni tarihi ise 19 Mart 2021 oldu.