quentin tarantino’nun once upon a time in hollywood’la işi bitmemiş

quentin tarantino’nun once upon a time in hollywood’la işi bitmemiş


yaz bakalım yönetmen!


Son filmi Once Upon A Time… In Hollywood’a karmaşık geri dönüşler alan Quentin Tarantino, kimileri tarafından övülürken kimileri tarafından sektörün erkek egemen zamanlarının boş bir nostaljisini yaşamakla suçlanmıştı. Daha önce Pulp Fiction, Rezervoir Dogs ve Inglorious Basterds gibi birçok filminin senaryosunu kitap halinde de yayınlayan yönetmen, şimdi Once Upon A Time için benzer tarzda bir planı olduğunu açıkladı.

Bu hafta Pure Cinema podcast’ine konuşan Tarantino, Brad Pitt ve Leonardo DiCaprio’nun başrolde olduğu filmi romanlaştırmayı son zamanlarda sıkça düşündüğünü açıkladı. Daha önce bunu düşünüp düşünmediği sorulduğunda ise yakın zamana kadar hayır cevabı veren yönetmen, karantinada yaratıcı fikirler bulmuş gibi gözüküyor. Yıllardır konuşulan “Tarantino on filmden sonra sinemayı bırakacakmış” efsanesinin gerçekliğini test etmeye giderek yakınlaştığımız şu günlerde veteran yönetmen bir yandan da  detayları bilinmeyen onuncu bir filmin hazırlığına da devam ediyor.

Geçtiğimiz aylarda yönetmenliğin genç bir adamın işi olduğunu ve ailesiyle daha çok vakit geçirmek için kariyerini yavaşlatacağını söyleyen Tarantino, sık sık dile getirdiği gibi edebiyat dünyasına geçiş yapmak için hazırlığını tamamlamak üzere.

Advertisement