the killers’tan yeni tekli ve albüm erteleme haberi

the killers’tan yeni tekli ve albüm erteleme haberi


fire in bone


2017’de çıkardıkları Wonderful Wonderful’un ardından, The Killers bu senenin başında yeni bir albüm hazırlığında olduğunun haberini vermişti. Imploding The Mirage isimli albümden şu ana kadar Lindsey Buckingham’ın kendilerine eşlik ettiği Caution isimli bir tekli yayınlayan grubun planları, 29 Mayıs’ta Island etiketiyle yeni albümlerini yayınlamak üzerineydi. Dün ise yayınladıkları yeni bir tekliyle birlikte The Killers, albümün çıkış tarihini erteleme kararı aldığını açıkladı.

Fire In Bone isimli parçanın albümdeki favorilerinden biri olduğunu belirten Brandon Flowers ve tayfası, NME’ye verdikleri röportajda bu parçanın kendileri için ani bir aydınlanmayı, bir elektrik çarpmasını temsil ettiğini de ekledi. Belirgin bass line’ı ve parlak tonlarıyla temsilini yansıtan parça sözleriyle de bunu destekliyor.

İngiltere ve İrlanda turne tarihlerini de değiştiren The Killers’a, 2021 yılında gerçekleşecek turnelerinde Sam Fender, Blossoms ve Manic Street Preachers gibi grubun özene bezene seçtiği isimler eşlik edecek. Henüz tamamlanmadığı için belirsiz bir tarihe ertelenen albüm gelene kadar sizi Fire In Bone’la baş başa bırakıyoruz.