yazın habercisi gruplardan washed out’tan hayran destekli video

yazın habercisi gruplardan washed out’tan hayran destekli video


too late


Ecnebi müzik dünyasında bizim içn Serdar Ortaç’ın şarkı yayınlaması ve yazın gelmesinin paralelliği tarzı bir paralelliğe sahip olan Washed Out, Too Late şarkısı için hazırladığı videoyu paylaştı.

Uzun bir aradan sonra 2017’de Mister Mellow isimli albümünü yayınlayıp ülkemiz sınırları içinde de izleme fırsatı yakaladığımız Washed Out’un 2018’den bu yana yayınladığı ilk şarkı olan Too Late, grubun alışık olduğumuz chillwave ve dream pop karışımı sound’unun en güncel örneği.

Yeni teklisini hayranlarından gelen binlerce videoyu birbirine montajlayarak oluşturan grubun frontman’i Ernest Green’in niyeti, Too Late için İtalya’da bir video çekmekmiş. Ama malum Corona krizi nedeniyle bu projesini gerçekleştiremeyen Green, bunun yerine grubun takipçilerinden kendilerine onları mutlu eden anların videolarını göndermesini istemiş.

Instagram hesabından bu çağrıyı yaptıktan sonra çok da beklentisi olmadan gelecek videoları beklemeye başlayan Green “Açıkçası 100 adet video gelirse kendimi şanslı hissederim diye düşünüyordum ama mail kutumda 1000’den fazla video görmek beni çok mutlu etti. Birbirimizle ne kadar uzakta olsak bile aslında ne kadar yakın olduğumuzu fark etmemi sağladı” açıklamasını yaptı.

Yazın gelişinin habercisi gruplardan biri olan Washed Out’un yeni teklisi Too Late ve iç ısıtan videosu hemen aşağıda.