yeni hbo dizisi perry mason’dan ilk fragman yayında

yeni hbo dizisi perry mason’dan ilk fragman yayında


ilk bölüm 21 haziran’da


1957’de başlayıp 1966’ya kadar toplamda 271 bölümü ile dönemin en sevilen dizilerinden biri haline gelen Perry Mason, kaliteli yapımın adresi HBO tarafından hazırlanan 21. yüzyıl versiyonu ile yakında geri dönüyor. Oyuncu kadrosunun yanı sıra yapımcı kadrosu ile de göz dolduran dizinin ilk fragmanı yayınlandı.

Şimdilik mini dizi olarak düşünülen yapım, Erle Stanley Gardner’ın yapım ile aynı adı taşıyan çok satan romanından uyarlanıyor. Hikayesi 1932 yılının Los Angeles’ında, Büyük Buhran’ın hemen sonrasında geçen dizi, evliliği yeni bitmiş ve savaş zamanından kalma psikolojik hasarların etkisini atlatamamış ünlü savunma avukatı Perry Mason’a ve Mason’ın bir soruşturmanın gizemini çözmeye çalışmasına odaklanıyor.

The Americans ile Emmy kazanan, A Beautiful Day in the Neighborhood ile Oscar’a aday olan Matthew Rhys’ın başrolünde olduğu dizinin oyuncu kadrosunda, Orphan Black ile tanıdığımız Tatiana Maslany ve Netflix’in sevilen yapımlarından The Crown‘da da karşımıza çıkan John Lithgow da yer alıyor. Robert Downey Jr.’ın, eşi Susan Downey ile birlikte yapımcıları arasında yer aldığı Perry Mason’ın yazar kadrosunda Ron Fitzgerald ve Rolin Jones gibi isimler yer alırken, yönetmen koltuğunda ise The Wire, The Sopranos, The Pacific ve Game of Thrones gibi birçok HBO dizisinde de yer alan Tim Van Patten ve Mustang ile Oscar’a aday olan Deniz Gamze Ergüven oturuyor.

Perry Mason, sekiz bölümlük ilk sezonu ile 21 Haziran’da HBO ekranında yayınlanacak. Dizinin Radiohead’li fragmanı hemen aşağıda.

https://www.youtube.com/watch?v=CwURtbhpm60&feature=emb_title