damien chazelle’in yeni dizisi the eddy’den dünya caz gününe özel fragman

damien chazelle’in yeni dizisi the eddy’den dünya caz gününe özel fragman


8 mayıs'ta netflix'te


La La Land ile müzikal dünyasının girişine masa sandalye atan ve En İyi Yönetmen Oscar’ını da bu filmle cebine koyan Damien Chazelle’in, küçük ekrana transferinin ilk meyvesi olacak The Eddy’den Dünya Caz Günü’ne özel bir teaser fragman paylaşıldı.

Whiplash ve La La Land kadar müzikle iç içe bir yapım olmayacağını öğrendiğimiz The Eddy, Paris’te canlı müzik yapılan bir gece kulübünde gündelik yaşamın bol koşturmalı, kaoslu kısmıyla baş etmek zorunda kalan kulüp sahibinin, müzisyenlerin ve onlara ev sahipliği yapan kaotik şehrin hikayesini anlatacak.

Andre Holland’ın Elliot Udo isimli bar sahibi bir karaktere hayat vereceği dizide 2019’un başında üzerine bol bol konuşulan filmi Cold War’un yıldızı Joanna Kulig, Tahar Rahim, Leila Bekhti, Melissa George ve Amandla Stenberg gibi isimler yer alacak. The Fades, Skins ve National Treasure gibi TV dizilerin arkasındaki isim olan Jack Thorne’un senaryosunu yazacağı The Eddy, ilk dört bölümünün gösterimini Berlinale’de gerçekleştirip olumlu yorumlar almıştı.

8 Mayıs’ta Netflix’te yerini alacak diziyi merakla beklediğimizi söylemeye gerek bile yok. Dizinin paylaşılan ilk fragmanı ve Dünya Caz Günü özel teaser’ı hemen aşağıda.