sonic youth sürpriz bir canlı albüm yayınladı

sonic youth sürpriz bir canlı albüm yayınladı


hold that tiger


Kim Gordon ve Thurston Moore ikilisinin başını çektiği, dinlerken distortion ve feed back’e doyduğumuz müzik tarihinin nadide gruplarından Sonic Youth, bandcamp hesabı üzerinden bir live albüm paylaştı.

Bu ayın başında 1993 yılından kalma bir konser kaydını elden geçirip paylaşan Sonic Youth, eski sandıkları karıştırmaya devam ediyor. Bu sefer biraz daha eskiye gidip 1987 yılından bir kayıt yayınlamayı tercih eden grup Hold That Tiger isimli konser kaydını ortamlara saldı. Esasen 1987’de kaydedilmesine rağmen 1991 yılına kadar paylaşılmayan konser kaydı, aynı yıl yarı resmi bir kayıt olarak çoğaltılıp dağıtılmıştı.

Neredeyse 60 dakika olduğu için bir plağa sığacak şekilde kaydın biraz hızlandırıldığını paylaşan o dönemler grubun davulcusu olan Steve Shelly, 1998 yılında malum kaydın CD formatına aktarılmak için düzgün bir şekilde remastered edildiğini de paylaştı.

Şu sıralar hayranlarıyla daha sıkı iletişim kuran gruplar arasına katılan Sonic Youth’un 1987 yılından kalma Hold That Tiger isimli konser kaydı hemen burada.